Списък на българи опълченци от Бесарабия, взели участие в руско-турската освободителна война (1877-1878 г.)

2017-07-28 19:35:50

ОФИЦЕРСКИ СЪСТАВ
1. Гуджев Аврам
2. Кесяков Константин
3. Кисов Стефан
4. Любомски Стефан
5. Николаев Данаил
6. Табаков Георги
7. Тодоров Георги
 
РЕДОВИ СЪСТАВ
гр. Акерман (Белгородднестровск)
1.Димитрович Гаврило
2.Иванов Стефан
3.Кесяков Александър
4.Коробовски Петър
5.Лапашук Федор
6.Сорбаджийски Димитър
7.Стефанов Павел
 
 
гр. Болград
1.Антонов Иван
2.Бобовлу Тодор
3.Божилов Михайло
4.Божилов Михаил Д.
5.Василев Костадин
6.Василев Николай
7.Великов Константин
8.Велчев Константин
9.Върбанов Михаил
10.Гаврилов Иван
11.Гаджалов Герасим
12.Георгиев Гено
13.Георгиев Петър
14.Грек Петър
15.Григориев Никола
16.Григорьев Христаки
17.Даков Тодор
18.Димитриев Димо
19.Димитриев Тодор
20.Динков Велчо
21.Добрев Стефан
22.Доков Иван
23.Дучев Константин
24.Дяков Тодор
25.Захариев Алексей
26.Златанов Иван
27.Иванов Василий
28.Иванов Дмитрий
29.Иванов Тодор
30.Камбуров Филип
31.Каназирски Александър
32.Караивански Иван
33.Киров Атанас
34.Кисов Константин
35.Кирянев Тодор
36.Киров Тодор
37.Козарев Петър
38.Коленски Михаил
39.Кулев Атанас
40.Кумински Григорий
41.Куменски Иван
42.Маринов Георги
43.Минков Стефан
44.Михай л ов Андрей
45.Михайлов Михаил
46.Недев Илия
47.Нейков Данаил
48.Николаев Георги
49.Николаев Семен
50.Николов Михаил
51.Павлов Тодор
52.Палазов Данаил
53.Пана й тов Георги
54.Пана й тов Иван
55.Пенков Василий
56.Пенчев Николай
57.Петров Константин
58.Петров Павел
59.Перовски Михаил
60.Попович Велизарий
61.Райчев Илия
62.Стаев Георги
63.Са б ович Зиновий
64.Славов Стефан
65.Стефанов Трифон
66.Станков Николай
67.Табаков Георги
68.Тодоров Атанас
69.Тодоров Барбо
70.Тодоров Георги
71.Тодоров Константин

72.Третяков Наум
73.Янаков Григорий
 
гр.Бендери
1.Чернев Марко
 
с.Бешалма
1.Янков Георги
 
с.Броска
1.Бонченко Григорий
 
с.Бургуджия (Виноградовка)
1.Милчев Христофор
 
с.Българийка (Зализничное)
1.Янев Иван
 
с.Валя Пержа
1.Петров Николай
2.Стоянов Георги
3.Чолак Захарий
 
с.Вайсал (Василевка)
1.Григориев Николай
 
гр.Вулканещи
1.Иванов Константин
2.Чобан Георги
 
с.Гюлмен (Яровое)
1.Великов Илко
2.Димитров Тодор
3.Лазаров Николай
4.Ламбов Иван
 
с.Делжилер (Дмитровка)
1.Вълканов Атанас
2.Кройчев Демян
3.Цочев Н.
 
с.Диветлия (Делени)
1.Тодоров Дамян

с.Задунайка (Задунаевка)
1.Ненов Г.
2.Петров Иван
3.Терзи С.
 
с. Ивановка (Нова Ивановка)
1.Кискин Зиновей
2.Куцаров Иван
3.Станков Иван
4.Стоянов Иван
 
гр. Измаил
1.Аврамов Тодор
2.Атанасов Димитър
3.Балицки Марко
4.Григорьев Еремей
5.Жубриков Игнат
6.Емелянов Иван
7.Иванов Прокофий
8.Иван Михаил
9.Кадрявцов Иосиф
10.Калбегов Павел
11.Маринов Димитър
12.Минков Стефан
13.Николаев Александър
14.Пиркулянов Григори
15.Рашков Георги
16.Станчев Иван
17.Стоянов Атанас
18.Тодоров Атанас
19.Тодоров Георги
20.Тодоров Иван
21.Федоров Иван
22.Шишманов Иван
23.Яковенко Михаил

с.Кайраклия
1.Жейнов Жейно
2.Казанджи Димитър
 
с.Казаклия
1.Жек Стефан
2.Калчик Димитър
 

3.Фазли Дмитрий
 
с.Каракурт (Жовтневое)
1.Каракаш Дмитрий
 
с.Каушани
1.Криц Стефан
 
с.Кирсова
1.Байков Петър
2.Галун Василий
 
с. Кирютня
1.Калоев Афанасий
2.Новаков Петър
3.Пейков Емануил
4.Петков Иван
5.Таукчи Захари
 
гр.Кишинев
1.Василев Христо
2.Митакса Григорий
3.Николаев Степан
4.Петров Николай
 
гр.Комрат
1.Арабаджи Илия
2.Маринов Сергей
3.Попов Григорий
 
с.Конгаз
1.Бошков Кирил
2.Ширяев Андрей
 
с.Копчак
1.Кисьов А.
2.Сикорла Семен
 
с.Кубей (Червоноармейское)
1.Блаж е й Захар
2.Бочевар Сава
3.Янов Иван

с.Кулевча
1.Комаров Стефан
 
с.Купаран (Ровное)
1.Анкулец Андрей
2.Вълков Васил
 
с.Купкуй Бешгьоз
1.Вълков Георги
 
с.Курчи (Виноградовка)
1.Ангелов Николай
2.Димов Илия
3.Димов Спиридон
4.Енев Илия
5.Колчев Илия

 
Неустановен населен пункт
1.Атанасов Димитър
2.Алфатарла Тодор
3.Бабин Иван
4.Богданов А.
5.Бонев К.
6.Данков Атанас
7.Дерменджи Филип
8.Дерменджи Зиновей
9.Димитриев Тодор
10.Дяконов Константин
11.Иванов Илия
12.Калчик Иван
13.Кара Илия
14.Киса Данило
15.Кройтор Тодор
16.Манчев М.
17.Матчин Георги
18.Мирков К.
19.Николаев Евтим
20.Николов Р.
21.Панов А.
22.Панов И.
23.Петков Й.
24.Пирчеклей Степан
25.Симеонов Димитър

26.Узун Степан
27.Филов Д.
28.Шиваров П.
29.Чорбаджи Захарий
30.Чарбаджи Поликарп
31.Янов Иван
32.Яков Семен
 
с.Пандаклия (Ореховка)
1.Балжаларски Георги
2.Генда Иван
 
гр.Рени
1.Димитров Никола
2.Маринов Николай
3.Радев Анко
 
с.Селиоглу (Холмское)
1.Митров Григорий
2.Сара Василий
 
с.Табак
1.Димандиев Атанас
 
гр.Тараклия
1.Карамалак   Дмитрий
2.Панов Олимпий
3.Панов Павел
 
с.Ташбунар (Каменка)
1.Гарибов Иван
 
с.Твардица
1.Папуров Михаил
2.Паскалов В.
3.Попов Стефан
4.Крилев Х.

гр.Телве (Килия)
1.Димитриев Семен

гр.Чадър Лунга
1.Дан Николай
2.Дан Василий
 
с.Чешмели (Криничное)
1.Великов Яков
2.Георгиев Васил
3.Орловский Лазар
 
с.Чийшия (Огородное)
1.Иван ов Степан
2.Иванов Иван
3.Бондар Димитър
4.Генов Петър
5.Каиш Иван
     
Списъкът е съставен
от българските учени-историци Калчо Калчев и Николай Червенков